aktualności 2015/2016 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Przejdź do treści

Menu główne:

archiwum
Kolejny rocznik absolwentów opuścił mury Ósemki

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 miała miejsce 24 czerwca. Najpierw świadectwa oraz wyróżnienia odebrali uczniowie klas 1-5. Następnie na hali sportowej z Dyrekcją szkoły, nauczycielami, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi spotkali się uczniowie klas szóstych.
Chociaż zebrani wyraźnie odczuwali już nadchodzące wakacje, to podniosła atmosfera i wzruszenie udzieliło się wszystkim. Na początku do absolwentów kilka słów skierował  Dyrektor szkoły, pan  Marek Machiński, przypominając im przebytą drogę i życząc sukcesów w przyszłości. Z kolei przed zebranymi w humorystycznym, tanecznym, ale też nieco refleksyjnym programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Lidii Modrzejewskiej – Krüger zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.
Najważniejszym momentem było oczywiście wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród za osiągnięcia edukacyjne i sportowe. Na zakończenie absolwenci udali się do swoich klas, gdzie ostatni raz mogli wszyscy razem powiedzieć:  Do widzenia!  swoim wychowawcom.     


IMPREZA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
„Dzień reprezentacji Polski”

       W dniu meczu reprezentacji Polski z Ukrainą na Euro 2016 w piłkę nożną tj. 21.06.2016r odbył się  „Dzień reprezentacji Polski”. Uczniowie przebierali się i malowali w barwy narodowe. Wszystkie przebrane osoby otrzymały drobne nagrody rzeczowe związane z Mistrzostwami Europy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział w imprezie. Zachęcamy do bardziej aktywnego udziału w kolejnym roku szkolnym!

KONKURSY  MATEMATYCZNE  W  ROKU  SZKOLNYM  2015/2016


1. OXFORD Matematyczny – 48 uczestników z klas III – VI. Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:
Krzemiński Maksym klasa VI
Perlik Gabriela klasa V
Byttner Jonasz klasa V
Wilkosz Adam klasa IV
Przybylska Daria klasa IV
Nowacki Norbert klasa IV
Malinowski Kacper klasa IV
Stankowiak Aleks klasa IV
Matuszyński Dominik klasa IV
Przybylski Wiktor klasa IV
Strzyżewski Bartosz klasa IV
Winnowicz Klaudia klasa III

2. KANGUR Matematyczny – 46 uczniów z klas IV – VI . Najlepsze wyniki w szkole osiągnęły: Perlik  Gabriela i Fuszpaniak Zuzanna.

3. XV GNIEŹNIEŃSKI KONKURS MATEMATYCZNY KLAS SZÓSTYCH – w konkursie startowało 7 uczniów klas szóstych. W finale uczestniczył Krzemiński Maksym Małolepszy Michał z klasy 6a.

4. MISTRZ  RACHUNKÓW  klas V – dwuetapowy konkurs, do finału zakwalifikowało się 12 uczniów. Mistrzem został -  Byttner Jonasz, wicemistrzem -  Zgolak Julian i  Łukaszewska Julia.

5. MISTRZ RACHUNKÓW  klas IV – dwuetapowy konkurs, do finału zakwalifikowało się 24 uczniów. Mistrzem została -  Kokott Sandra, wicemistrzem -  Kujawska Amelia i  Tassarek Katarzyna.

6. WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY, do etapu rejonowego zakwalifikował się Maksym Krzemiński z klasy VIa.

Noc w szkole

Klasy 6a i 6d naszej szkoły, odczuwając niedosyt przebywania w murach Ósemki w ciągu dnia, postanowiły sprawdzić, jaka jest tutaj atmosfera w nocy. Czy może w ciemnościach snuje się jakaś upiorna postać albo słychać tajemnicze odgłosy?
Noc z 10 na 11 czerwca miała być odpowiedzią na to pytanie oraz wspólnym spędzeniem czasu i dobrą zabawę. Rozpoczęliśmy ją konkursem karaoke. Repertuar był bardzo szeroki: pop, rock, disco polo, przyśpiewki ludowe. Każdy miał szansę poczuć się jak uczestnik The voice of Gniezno. W tym czasie niektórzy z nas, już w piżamach, trenowali do nowej edycji You can dance.
Wykończeni śpiewem i tańcem chętnie częstowaliśmy się goframi przygotowanymi przez dziewczyny z 6a. Seans filmowy dostarczył niektórym wielu emocji. Najpierw co do tego, jaki film wybrać, a później czy wszystko skończy się dobrze. I tak też się stało i w filmie i w szkole. Ale zanim do tego doszło dotarła do nas szczęśliwa wieść – dostarczono pizzę! Była już godzina 23:00. Napięcie wciąż rosło. Po drodze były jeszcze kalambury oraz nauka harcerskiego kodu szyfrowego. I wreszcie – nocne podchody w zupełnych ciemnościach. Znaleźliśmy i wykonaliśmy wszystkie zadania – niektórzy z większymi trudnościami. Niestety zjawy nigdzie nie było. Może i dobrze. Nad ranem część z nas uczestniczyła w sesji zdjęciowej, którą można nazwać ,,W głębokim śnie”. Inni z kolei urządzili sobie karaoke bis.
Po krótkiej gimnastyce porannej, która miała formę zmagań z materacami, stołami i krzesłami, grzecznie udaliśmy się do domów. Ta noc na długo pozostanie w naszej pamięci, a wspomnienia naszych kolegów i koleżanek powędrują z nami do nowych szkół.

APEL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU
01.06.2016


Podsumowanie konkursu „THE BEST CLASS” i wręczenie nagród.
Podziękowanie i nagrodzenie upominkami uczniów działających w samorządzie uczniowskim w roku szkolnym 2015/2016.


KONKURS SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
„The Best Class”

       W trakcie roku szkolnego 2015/ 2016 odbywał się konkurs Samorządu Uczniowskiego pt. „The Best Class”. Klasom przyznawane były punkty za przygotowywanie gazetek tematycznych, udział                 w konkursach samorządu i włączanie się w akcje charytatywne.  Dnia 23.05.2016r. podsumowano wszystkie wyniki.
       Największą ilość punktów i tym samym nagrody zdobyły klasy:

• I   miejsce –   KLASA 4B       83,0 pkt.
• II  miejsce –   KLASA 4D       81,5 pkt.
• III miejsce –   KLASA 6A       81,0 pkt.

         Dziękujemy wszystkim klasom za czynny udział w konkursie. Zachęcamy do bardziej aktywnego udziału w kolejnym roku szkolnym!Zawody w tenisie stołowym

W dniu 24.05.2016 w sali GOSiR odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody w tenisie stołowym pod hasłem „Szukamy młodych talentów”. Uczestniczyli w nich zawodnicy z Gniezna, Kiszkowa, Kleszczewa, Sławna oraz okolicznych miejscowości. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników. Wśród chłopców najwyższe VII miejsce zajął Bartosz Wachowiak z kl. 2d. Natomiast spośród dziewczynek najlepiej zagrała Klaudia Winnowicz z kl. 3a, która wywalczyła III miejsce w zawodach, a w ogólnej całorocznej kwalifikacji zajęła IV miejsce. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników!
Konkurs „Wiem Myślę Liczę”

Dnia 13 maja 2016 roku kolejny raz odbył się w naszej szkole konkurs dla klas drugich. Wzięli w nim udział uczniowie z gnieźnieńskich szkół (nr 2, 3, 5, 6, 8, 9 i 12) oraz dzieci ze Szkoły Językowej Prymus, z Milenium, z Jankowa Dolnego i Szczytnik Duchownych. Zawodnicy musieli zmierzyć się z testem wyboru, z pytaniami typu prawda czy fałsz oraz rozwiązywać zagadki logiczne.  Nasza uczennica Michalina Węcka zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy !
Organizatorami konkursu były: G. Łukasik, R. Komornicka, E. Mielczarek. H. Błazełek

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników odbyło się 29.04.2016 roku. Do udziału w imprezie zaproszono nie tylko dzieci, ale również ich rodziców, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły.
Otwarcia uroczystości dokonał dyrektor szkoły mgr Marek Machiński. Najważniejszą częścią spotkania było uroczyste złożenie przyrzeczenia o poszanowaniu książek i pasowanie na czytelnika gigantyczną zakładką. Uczennice z Koła Miłośników Biblioteki przygotowały inscenizację pt.: „Urodziny książki”. W trakcie inscenizacji pierwszoklasiści brali aktywny udział powtarzając „prośby książki”, za co otrzymywali nagrody. Zaśpiewali również piosenkę skierowaną do rodziców z prośbą o wspólne czytanie. W odpowiedzi na apel dzieci, pani Katarzyna Kala przeczytała bajkę pt.: „Czarodziejskie słowo”, za co otrzymała gorące brawa, kwiatek oraz podziękowanie. Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowy dyplom, zakładkę oraz książeczkę. Każda klasa otrzymała książkę „Dobre maniery” z przeznaczeniem do biblioteczek klasowych. Całej imprezie towarzyszyła bajkowa muzyka.
Imprezę przygotowała Pani Elżbieta Mielczarek, oprawą graficzną zajęła się pani Barbara Krzyżan oraz pani Małgorzata Tomaszewska. Oprawą muzyczną zajął się pan Piotr Cieślewicz.
Wykonawcy:
Prowadząca: Asia Mikulska kl. 6 „a”
Książka: Ola Heyrdych kl. 5 „d”
Krasnal: Oliwier Kowalski kl. 5 „b”
Wróżka: Klaudia Winnowicz kl. 3 „a”
Kopciuszek: Monika Sadowska kl. 4 „a”
Czerwony Kapturek: Amelia Czerniak kl. 5 „c”
Jaś: Karol Wiza kl. 3 „a”
Małgosia: Emilia Kośmicka kl. 4 „a”
Fizia: Ola Jankowska kl. 3 „a”
Czarownica: Marta Chudy kl. 5 „c”
Wiersz recytowała: Klaudia Jóźwiak kl. 4 „b”
Samorząd uczniowski reprezentowały: Aleksandra Sikorska, Julia Wałdowska z kl. 6 „a” oraz Wiktoria Zamolska, Klaudyna Jagodzińska, Marika Kowalska, Wiktoria Wróblewska, Julia Chełek z kl. 6 „b”


Mistrzyni Języka Angielskiego

W kwietniu uczniowie z klas trzecich i szóstych reprezentowali naszą szkołę w Gnieźnieńskim Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w SP 12.
Uczennica klasy 3D naszej szkoły Iga Mielcarek zajęła w nim I miejsce, pokonując silną konkurencję.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć językowych.

Rajd ,,Kwiaty polskie”

W sobotę 7 maja grupa dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła w pieszym rajdzie zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie.
10 km trasa wiodła z ulicy Pustachowskiej, poprzez Las Miejski, Osiniec i Kawiary. Podczas wędrówki uczestnicy wypełniali karty pracy, w których rozpoznawali kwiaty, wpisywali tytuły piosenek zawierające nazwy kwiatów, określali zastosowanie niektórych roślin czy też pisali wiersz o kwiatach. Na mecie odbył się jeszcze konkurs plastyczny, podczas którego młodzież wykonywała kwiaty z bibuły.
Było bardzo słonecznie, a organizatorzy obdarowali nas słodyczami i drobnymi gadżetami. Bawiliśmy się doskonale przy dźwiękach ulubionych piosenek, regenerując nasze organizmy kiełbaską i pyszną drożdżówką.  

 
OTWARTE MISTRZOSTWA GNIEZNA W PŁYWANIU

W dniu 14 kwietnia odbyły się zawody pływackie, w których bardzo udanie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zdobywając 8 medali.
 
ZŁOTE MEDALE:
MAJA KOPECKA - 50 m stylem dowolnym
MAJA KOPECKA - 100 m stylem zmiennym
ALEKSANDRA SIKORSKA - 50 m stylem motylkowym
ALEKSANDRA SIKORSKA - 50 m stylem grzbietowym
SREBNE MEDALE:
MAJA KOPECKA - 50 m stylem motylkowym
ADAM WILKOSZ - 50 m stylem dowolnym
BRĄZOWE MEDALE:
ALEKSANDRA SIKORSKA - 100 m stylem zmiennym
NATALIA SŁOMIAN - 50 m stylem klasycznym
Szkołę reprezentowali także Jakub Rokosik, Oliwier Chudy i Marta Sikorska.
Życzymy kolejnych sukcesów.

Międzyszkolna Olimpiada Ortograficzna

19 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się XVI Międzyszkolna Olimpiada Ortograficzna „O złotą stalówkę” pod patronatem prezydenta Miasta Gniezna Pana Tomasza Budasza.
Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Martyna Michalska z klasy IV e, Gabriela Perlik z klasy V d i Natalia Plezia z klasy VI c, które świetnie poradziły sobie z ortograficznymi zawiłościami. Martyna zajęła II miejsce w kategorii klas czwartych, a Gabrysia III miejsce na poziomie klas piątych.
Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzyniom szerokiej wiedzy i odniesionych sukcesów.

Mistrzowie Ortografii wybrani !!!
 
Żaba czy rzaba? Rzodkiewka czy żodkiewka?  Wkrótce czy wkrutce?
 
Z taki i innymi trudnościami ortograficznymi zmierzyli się uczniowie klas IV – VI w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Celem konkursu było praktyczne zastosowanie wiedzy ortograficznej uczniów oraz rozbudzanie ich świadomości językowej. Mistrzami Ortografii zostały następujące uczennice:
 
  • na poziomie klas czwartych – Martyna Michalska IVe
  • na poziomie klas piątych – Gabrysia Perlik V d
  • na poziomie klas szóstych – Natalia Plezia VI c
 
Uczennice te będą reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „O złotą stalówkę”. Naszym Mistrzyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie ,,Ósemki” z wizytą w gnieźnieńskim grodzie.

1050 ROCZNICA CHRZTU MIESZKA I, to wyjątkowa okazja do poznania historycznej roli Gniezna i ziemi gnieźnieńskiej w dziejach państwa polskiego. Z tej okazji uczniowie pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z wychowawczynią wybrali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, aby dowiedzieć się, jak wyglądał gnieźnieński  gród i  gdzie powstała Polska. W niecodzienny sposób mogli oni dotknąć historii dynastii pierwszych Piastów. Dzieci podczas warsztatów edukacyjnych zapoznały się z budową grodu sprzed 1050 lat, przechodząc wirtualnie przez kolejne podgrodzia i obserwując budowę tamtejszych chat. Samodzielnie wykonały zabudowania do poszczególnych części gnieźnieńskiego grodu, porównując wygląd współczesnego Gniezna z tym za panowania Mieszka I. Podczas tej niecodziennej lekcji historii uczniowie dowiedzieli się, kto i kiedy założył państwo polskie, jak mieszkali i czym zajmowali się na co dzień nasi przodkowie w początkach państwa polskiego. Taka lekcja historii pozostanie na długo w pamięci małych gnieźnian, a kto wie może w przyszłości rozbudzi fascynację najdawniejszymi dziejami Polski.

Obchody rocznicy chrztu Polski w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 1050 rocznicy chrztu Polski poprzez udział w konkursach międzyszkolnych, organizowanych w SP 3 oraz SP 9. Dzieci wykonały albumy przedstawiające fotografie chrzcielnic w różnych kościołach oraz plakaty ,,Chrzest Polski w oczach dziecka”.
Natomiast członkowie Szkolnego Ogniska Misyjnego zrobili 30 laurek dla misjonarzy, którzy 14 kwietnia, podczas uroczystej Mszy świętej, otrzymali w Katedrze gnieźnieńskiej krzyże misyjne z rąk wysłannika papieża Franciszka.
Oprócz tego dzieci zaangażowały się w układanie  chrzcielnic z samodzielnie przygotowanych wcześniej puzzli oraz w  wykonanie koron, przypominających te, które nosili wcześniej polscy władcy. Uczniowie klas 4-6 biorą udział w  szkolnym konkursie wiedzy  na temat ,,Mieszko I przyjmuje chrzest”. Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce.

 
Dnia 11 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie odbył się konkurs poetycki pt. „Poezja Katyńska”. W konkursie wzięło udział 30-tu uczniów z klas IV, V, VI. Zadaniem uczniów była recytacja wierszy: Anna Rodak - „Las”,  Alicja Patey-Grabowska -„Ziemio Katyńska”.
 
Pomimo trudnej tematyki uczniowie świetnie poradzili sobie z interpretacją, a najlepsi wykonawcy zostaną  nagrodzeni na najbliższym apelu ogólnoszkolnym.
 
Konkurs został przygotowany i poprowadzony przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczyciela polonistę.
 
Dzień Śpiocha

W tym roku 1 kwietnia  obchodziliśmy w nietypowy sposób. Dlaczego? Wcale nie stroiliśmy żartów, za to byliśmy baaardzo, ale to baaaaardzo niewyspani. Do tego stopnia, że przyszliśmy do szkoły w piżamach, szlafrokach, kapciach. Oprócz tego niektórzy z nas zabrali nawet swoje ulubione maskotki i poduszki. Wraz z naszymi wychowawcami wzięliśmy udział w paradzie śpiochów oraz w apelu przygotowanym przez opiekunów SU i szkolnego koła PCK. Najbardziej ,,śpiące” klasy zostały nagrodzone słodkościami. Jak to wszystko fantastycznie przebiegało możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Rajd wiosenny

19 marca grupa uczennic z klasy szóstej naszej szkoły powitała wiosnę na pieszym rajdzie. Tym razem trasa prowadziła z Gniezna do Żydowa. Trudy marszu wynagrodzili nam organizatorzy, przygotowując na mecie w szkole w Żydowie smakowity poczęstunek oraz konkursy na najpiękniejszą Marzannę, karaoke oraz przebranie wiosenne.
Zuzia Lewandowska z naszej grupy zajęła 2 miejsce w konkursie na interpretację piosenki oraz 3 miejsce na przebranie wiosenne. Kolejny raz spędziliśmy sobotnie przedpołudnie w miłej atmosferze. Możecie to zobaczyć na załączonych zdjęciach.


KONKURS SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
„NAJATRAKCYJNIEJSZY ZAJĄC”

W marcu odbył się konkurs Samorządu Uczniowskiego pt. „Najatrakcyjniejszy zając”.
Dnia 22.03.2016r. wszystkie kompozycje zostały ocenione przez specjalnie powołaną komisję. Wyróżniono pracę następujących uczniów:
• ALEKSANDRA SZCZEPANIAK 6C
• MARTA SUCHOLAS 6A
• KAMILA WIŚNIEWSKA 6A
• ZUZANNA BOGAJEWSKA 5D
• WERONIKA GADZIŃSKA 6A
• JAKUB ROKOSIK 4A
• OLIWIER CHUDY 4A
• ANGELIKA PIECHOWIAK 6C
• NADIA BOSACKA 5B
• MARIKA SADOWSKA 4A

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dostarczone prace.
Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!Uczniowie z „Ósemki” uczą się poprzez zabawę

11 marca 2016 roku uczniowie „Ósemki” wzięli udział w oryginalnym widowisku edukacyjnym pt. „Kalejdoskop”. Celem spotkania było przedstawienie zwyczajów  i tradycji narodów z różnych stron świata. Dzieci poprzez zabawę uczyły się tolerancji  a także współpracy i wytrwałości w dążeniu do celu. Wszystko w myśl hasła: „Śmiech, śpiew, ale bawmy się dobrze”. Na uczestników czekały liczne konkurencje i zagadki. Uczniowie rozpoznawali stroje i ceremonie powitalne w różnych częściach świata, wyruszyli w daleką wędrówkę filatelistyczną, odgadywali ceremonie i regiony podczas podróży poślubnej oraz brali udział w pokazie mody.  „Kalejdoskop” to kolejne spotkanie edukacyjne z panem Stanisławem Sielickim, z którym nasza szkoła od lat współpracuje. Już teraz czekamy na następne interesujące przedstawienie, w czasie którego uczymy się poprzez zabawę.

strony 1 2
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego